Korbowody

Korbowód to jedna z najbardziej obciążonych części silnika która łączy tłok z wałem korbowym.
Korbowód zamienia ruch posuwisto zwrotny na ruch obrotowy wału korbowego lub ruch obrotowy na posuwisto zwrotny w np. kompresorach.
Korbowody w większości przypadków są wykonane ze stali ale również występują aluminiowe ale to rzadkość w dzisiejszych silnikach.
Technologia wykonania korbowodów również różni się i w zależności od firmy produkującej technologia i materiały potrafią się bardzo różnić.
Każda z firm ma swoją unikalna technologie i tajemnice związane z ich wykonaniem. Korbowody są wykonane w przeróżnych technologiach
Takich jak :
- Kucie i kucie matrycowe
- odlewane
- frezowane
Należy tu dodać iż korby najbardziej wytrzymałe i moim zdaniem najładniejsze są wykonane w technologii frezowania lub kucia i frezowania.
Najtańszą metodą wytworzenia korbowodu to metoda jego odlania i oczywiście są to korby o najmniejszej wytrzymałości.
Najbardziej popularna metoda to kucie matrycowe które już po kuciu kształtuje korbę i w sposóe znaczący skraca koszt obróbki i koszt jego wytworzenia.
jednak należy dodać iż ta metoda też generuje największe prawdopodobieństwo dostania się do środka różnego rodzaju zanieczyszczeń, przerostów i zgrzelin.
Metoda kucia i frezowania lub samego frezowania jest stosowana wyłącznie w wysoko wyczynowych silnikach bardzo mocno wysilonych i prototypowych.
Metoda ta zapewnia jaj wyższą dokładność i powtarzalność a dokładności masowe sięgają 0,01 grama.
W naszej firmie stosujemy metodę kucia i frezowania lub samego frezowania w zależności od zastosowania i przeznaczenia korbowodu.
W skład zestawu korbowodu wchodzi:
- korbowód
- łożysko górne ( jeśli występuje)
- łożysko dolne
- czop dolny
- podkładki boczne ( jeśli występują ).

 

Przyjmujemy zlecenia na wykonanie korbowodów na indywidualne zamówienie

Asortyment ciągle się powiększa i by sprawdzić co robimy i mamy na stanie najlepiej sprawdzić na naszym sklepie internetowym.

 

 

 

Dział będzie uzupełniany i rozwijany. Zapraszam do obserwacji i zakupów